Kalorifer Kombi Peteklerinin Temizliği Nasıl Yapılır

Vardır, bunlar başlıca, İyi bir Petek Temizleme Makinası Ekipmanları, Kaliteli TSE Belgeli Petek Temizleme Kimyasalları Tecrübeli Usta A.Ş. olmazları Kalorifer Kombi peteklerinin TEMİZLİĞİ Için olmazsa Petek Koruma Kimyasalları de İyi bir Firma Ettik Ettik Ettik.

Kalorifer tesisatlarında zaman zaman Çeşitli ısınma Sorunları meydana gelebiliyor. Bu sorunlardan birisi de kalorifer peteklerinin ısınmaması. Bu, Birden Farklı sorun NEDENİYLE meydana gelebiliyor. Kalorifer petekleri ısınmıyorsa Öncelikle sistemde hava Olduğu dusunulebilir. Suyun icinde oksijen Vardır ısınıp soğurken bu oksijen sistemde hava oluşmasına neden olabılır Ettik. Bu sorunla başa çıkmanın yolu, kalorifer istemindeki Havanın alınmasıdır. Bu sorunda GENELLİKLE radyatör peteklerinin Bir Kısmı ısınırken Bir Kısmı soğuk kalmaktadır. Özellikle oğlu petekler soğuktur. AYRICA Basınç da düşük Olabilir. Bu DURUMDA Sisteme su’nun Eklemek gereklidir. Bunlar kullanıcının çözebileceği sorunlardır. Ancak kalorifer peteklerinde özelikle alt soğuk Üst sıcaksa, sorun daha Büyüktür. Bu DURUMDA Bir uzmandan destek alınmalıdır. Bu sorunla baş edebilmenin en kolay yolu da Kurumsal Firmalara başvurmaktır. Bu firmalar hem profesyonel kadrolarla çalışmakta, hem de en son teknoloji ile Üretilen Cihazları kullanmaktadır. Bu CİHAZLAR maliyetlidir sıradan tesisatçıların bunlara Sahip Olması oldukca zordur Ettik. Oğlu teknolojilerle Üretilen makinelerle peteklerin TEMİZLİĞİ Yapılır sorun Ortadan kaldirilir Ettik.

tesisattemizleme01

Sıradan tesisatçılar  Kalorifer petekleri ısınmıyorsa  klasik Bilgileri lle YAPMAYA Çalışır. Çünkü Yeterli donanıma Sahip değillerdir teknik Ettiği. Petekler ısıtmıyorsa BOYUTU önerecekleri tek şey, peteklerin değiştirilmesidir. Çünkü  petek temizligi  yapamazlar. Bu temizlik komplike Bir işlemdir ziyaretinde özellikle peteklerin icinde OLUŞAN kireçlenme A.Ş. tortu birikimini sistemden atabilmek neredeyse imkansızdır. Sıradan tesisatçılar bu TEMİZLİĞİ koruyucu kimyasallarla yaptıklarını Söyler. Oysa koruyucu Kimyasallar adı üstünde sadece sadece sadece sadece koruma Amaçlı geliştirilmiştir. Oysa kireç tortuları Temizlemek Için Özel Bir Kimyasal gereklidir bu kimyasalların icinde asit Vardır Ettik Ettik. Temizleme kimyasallarını Sisteme eklemekle sorun Tamamen Ortadan kalkmaz. Bunların çoğu yerin epey cogu yerin epey tesisattan Dışarı atılması gereklidir. Bu Işlem yapılmadığında sordun tekrar Ortaya çıkacaktır. Kurumsal firmalar Özel Olarak geliştirilmiş makinelerle temizleme kimyasalları Sayesinde parçalanan kireç tortuları sistemden Dışarı atmaktadır Ettik. Bu işlemde de peteklerin yerinden sökülmesi gerekmemektedir.

Petek temizligi  ile peteklerin suyunun değiştirilmesi de ayrıdır. Sadece suyun değiştirilmesiyle ısınma sorununu Ortadan Kaldırmak imkansızdır. Bu nedenle mutlaka Özel Olarak geliştirilmiş Kimyasallar kullanılması Gerekmektedir. Bazi firmalar kalorifer tesisatının icine Kimyasal Ürün eklediklerini söyleyerek sadece sadece sadece sadece boyalı su da ekleyebilir. Müşterinin Işlem yapılırken bunu anlaması imkansızdır. Su değişip icine de temizleme Kimyasalı diyerek boyalı su atıldığında, beligbli Bir Süre  ısınma sorunu  Ortaya çıkmayabilir. Ancak çok Kısa Bir ZAMANDA tekrar ısınma Şikayetleri baslar. Bu nedenle  kalorifer petekleri ısınmıyorsa  Öncelikli Olarak Kurumsal Firmalara başvurulması tavsiye edilmektedir. Sonra Özel Olarak geliştirilmiş Bir’in cihaz kullanmaktadır atıktan Bu firmalarda Hizmet veren uzman personeller peteklerdeki gegbekli temizliğini yapmak Için Sisteme Özel Kimyasal. Bu cihaz OLUŞAN kireç tortuları Tamamen Tamamen ve tamamen parçalamaktadır Ettik ettik. Sonrasında da YÜKSEK Basınçlı su ile Durulama yapılmaktadır.

Kalorifer petekleri  ısınmıyorsa bu kombiye de Zarar verebilmektedir. Peteklerin ısınmaması devir daim sorununu da beraberinde getirir. Bu sorun giderek buyur Ettik kombilerde de sorunlar baş Gösterir. Bu da maliyeti Artıran en önemli Diğer Diğer faktörlerin arasındadır. Az ısınan petekler GENELLİKLE sistemin en sonunda kalan petekler olmaktadır. Bu sistemde hava oldugunu gösterse de kombinin su sirkülasyonunu sağlayan pompası da arızalanmış Olabilir. Olabilir arızalanmış Petek Vanaları da. Ancak bu soruna da ender rastlanır. Eklendi gelen tesisat borusunun ek yerlerinde de peteklere yanında sıkıcıdır  tıkanıklık  olabılır. Bu işlemin giderilmesi Için de uzman hakkına İlişkin müdahalesi gereklidir. Oysa periyodik Olarak sistem Kontrol ettirilirse Müdahale sorun büyümeden çözülür. Bu DURUMDA uzun Kalmaz gerek işlemlere. Kısa Bir Süre icinde oluşmaya Başlamış kireç tortular sistemden temizlenir Ettik, kış Ortasında ısınamama sorunu da yaşanmamış olur.

Profesyonlel-Petek-TEMİZLİĞİ