Kombi Basıncı Neden Düşer

kombi-ic Kalorifer ve Kombilerde bazı zamanlarda su basıncının düştüğü görülebilir, su basıncının düşmesine sebeb olan bazı unsurlar vardır, su basıncına sebeb olan unsurları,sebebleri bulmak ve arızayı tamir etmektir. Kombinizdeki su basıncının düşmesine etken iki sebeb vardır bunlardan birisi kombinin içinde bulunan genleşme tankının arızalı olması diğeri ise kalorifer tesisatınızda su kaçağı olmasıdır, gelin bunları birlikte inceleyelim.

Kalorifer Tesisat Kaçağı:Kombinizde su basıncı düşüyorsa sürekli kombinize su basıyorsanız  kalorifer tesisatınızda su kaçağı var demektir, yapılamsı gereken iki şey vardır,İyi bir firmadan yardım almaktır. Firmamız  isterseniz su kaçağını yerini Elektronik Cihazlar ile Noktasal olarak tespit ediyor ve garantili olarak tamir ediyoruz, Evinizi kırdırtmak istemiyorsanız yine Firmamız Evinizin hiç bir yerini kırmadan hiçbir yere zarar vermeden STS Su Kaçak Tamir Kimyasalları ile Kırmadan Garantili Olarak Onarıyoruz.Unutmayın Kombinizdeki su basıncınız ister on dakikada düşsün ister on saatte düşsün evinizin hiç bir yerini kırmadan garantili olarak onarıyoruz

Genleşme tankının arızalı olması:Kombilerde genelde yassı tip genleşme tankı kullanılır. Bu tanklar ortalama 8 litredir ve kombinizin arkasında bulunur. Bir merdiven alın veya sandalyeye çıkın. Kombinizin bacasının hemen arkasında, duvar ile kombi arasında kırmızı ve yassı bir genleşme tankı göreceksiniz. Bu genleşme tankı üstünde siyah bir vidalı kapak göreceksiniz. Bu kapağı solaca çevirerek açın. Kapağı açtıkdan sonra genleşme tankına ait sibop’u göreceksinizdir. Parmağınızla veya yapamıyorsanız sert bir cisimle siboba baskı uygulayarak hava olup olmadığını kontrol edin. Eğer ki hava gelmiyorsa anlayın ki genleşme tankınızda hava azalmış veya hiç yok. En basitinden bir bisiklet pompası ile sibopdan bir miktar hava basın. Eğer manometre bulursanı ortalama 1/2 bar hava basabilirsiniz. Manometre yoksa göz kararı hava basabilirsiniz. Göz kararımızda kasıt suyunuz 1,5 bar basınöda ısınınca emniyet valfinden su gelmeyene kadar hava basabilirsiniz. Eğer ki genleşme tankına ait siboba bastığınızda hava yerine su çıkıyorsa genleşme tankı içinde bulunan membran yırtılmıştır. Yassı tip genleşme tanklarına ait memranların maalesef değişimi yoktur. Genleşme tankınızın değişmesi gerekiyor. Kombinizi tamir etmek için duvardan ve tesisat bağlantılarından sökmeniz gerekecektir. Eğer bunu yapabilirseniz geneleşme tankını kendiniz sökebilirsiniz. Genleşme tankları genelde 1/2″ veya 3/8″ sarı boru bağlantısı rakor marifeti ile montajlıdır. Genleşme tankını söktükden sonra Karaköyden veya bildiğiniz bir kombi yedek parçacıdan yeni bir genleşme tankı satın alıp montajını yapabilirsiniz. Yeni alacağınız genleşme tankında fabrika çıkışlı olarak hava basılıdır. Genleşme tanklarında fabrika çıkışı azot oksijene göre daha az genleştiği için genelde azot basılır. Ama düşük basınçlı bir kalorifer tesisatında kullanacağımız için oksijen basılsa da çok da fazla bir fark yaratmaz. kombinizin markası hangi ülkeye aitse orjinalini kullanmanız yararınızadır. Son olarak genleşme tankını sökmek size zor geliyorsa servis çağırınız.