Petek Temizliği İzmir

kombi petek temizliği

PETEK TEMİZLEME YAPTIRIN,DAHA VERİMLİ ISININ. KIŞ AYLARINDA FATURANIZ KABARMASIN, CEBİNİZ YANMASIN

 İzmir de 1989 yılından beridir Sıhhi Tesisat hizmeti veren firmamız 2008 yılından buyana teknolojik elektronik ve kameralı cihazlar ile su kaçağı tespiti,kameralı ve robotlu tıkanıklık açma ve makina ve kimyasallı petek temizliği hizmeti vermektedir. Isınmayan peteklerinizde kesin çözüm firmamızı arayabilirsiniz.Kış aylarının gelmesiyle kabaran doğalgaz faturaları cebinizi mi yakıyor? Yüksek fatura ödediğiniz halde verimli ısınamıyorsanız petek temizleme yaptırmalısınız.Petek temizleme yaptırarak doğal gaz faturanız dan tasarruf edebilirsiniz. Piyasada çok ucuz fiyata petek temizliği yapan firmalardan uzak durunuz. Gerçek anlamda petek temizleme yapmadıkları gibi tesisatınıza ve kombiniz zarar görebilir. Peteklerinizin dibinde ve tesisat borularınız tamamen temizlenir. Petek temizleme sonrası kireç, korozyon ve pas önleyici koruyucu madde tesisata ilave edilmektedir. Peteklerinizin gerçek anlamda temizlenmesini ve daha verimli ısınmak istiyorsanız bize ulaşınız.

PETEKLERİN ALTI NEDEN ISINMIYOR?

petek temizliği izmir

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin altının ısınmamasının birden fazla sebebi olabilir. Bu sebepler şunlardır;

 • Kombinizin kapasitesi evinizi ısıtacak kadar yeterli olmayabilir.
 • Kombinin bakım zamanı gelmiş olabilir.
 • Petek temizliği yapılması gerekebilir.
 • Kalorifer petekleri hava yapmış olabilir ve peteklerin suyu az olabilir.

petek temizliği izmirKALORİFER TESİSATINI YENİ YAPTIRDIM ANCAK BAZI PETEKLER ZOR ISINIYOR

Kalorifer tesisatı yapılırken kullanılan plastik borular ısınma sorunun en temel nedenlerindendir. Kombiden çıkan kalorifer borusu bütün petekleri dolaşır. Son peteklere gelene kadar su sıcaklığını kaybeder. Ayrıca plastik boru ile yapılan tesisatlarda korozyon çok kolay oluşmaktadır.

Petekler neden ısıtmaz? Petek temizleme faydalı olur mu?

Bu da peteklerin kirlenmesine sebebiyet vermektedir. Kalorifer tesisatı oksijen bariyerli boru ile yapılırsa tesisatınızın kirlenmesi minimum seviyeye inecektir. Oksijen bariyerli boru ile yapılan tesisatlarda her petek için dağıtıcı kolektör bulunur. Kombiden her peteğe ayrı olarak boru gider. Dolayısıyla her peteğe giden su sıcaklığı neredeyse aynı olacaktır.

DOĞALGAZ FATURASINI DÜŞÜRME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

 • Petek Temizleme

  Petek temizliği yaptırarak daha verimli ısınırsınız.

 • Radyatörlere termostatik vana taktırarak yüzde 14 civarı tasarruf sağlayabilirsiniz.
 • Termostatik vanalarda oda sıcaklığı 1 kademe düşürülürse ortalama yüzde 7 tasarruf sağlanır.
 • Bacalı kombilerde baca temizliği yaptırarak tasarruf edebilirsiniz.
 • Radyatörlerin üstünü perde ile kapatmayınız. Petekleri ısı vermesini engelleyecek eşyalarla kapatmayınız.
 • Kombi bakımı yaptırarak tasarruf etmeniz mümkündür.
 • Kalorifer tesisatınız çok kaliteli malzeme, işçilik ile yapılsa bile en önemli hususlardan biriside yalıtım konusudur. Evinizde her duvara bir petek montaj etseniz biledışarıdan soğuğu kesmediğiniz sürece çabalarınız bazen boşa gidecektir.

kombi bakımı ve petek temizliği neden önemlidirPETEK TEMİZLEME YAPTIRIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR

 • Petek temizliği esnasında tesisata, kombiye ve evinize zarar gelecek mi?
 • Temizlik sonrası kombi çalışır halde size teslim edilecek mi?
 • Sonrada ekstra bir ücret talep edilir mi?
 • Petek temizliği sonrası radyatörlerin paslanmasını önleyici, kireç ve korozyon önlemek için kullanılan kimyasal madde kaliteli mi?

kombi bakımı ve petek temizliği neden önemlidirPETEK TEMİZLEME İÇİN NE KADAR ÜCRET ÖDEYECEĞİM?

Petek Temizleme

Petek temizliğinin ücretlendirilmesi evinizde kaç adet petek olduğuna bağlıdır. Her işin kabul edilebilir bir bedeli vardır. Piyasa değerinin çok altında petek temizliği yapan firmalar gerçek petek temizliği yapmamaktadır. Petek temizleme sonrası kullanılan koruyucu kimyasal ilacın birçok çeşidi vardır.

Petek temizleme ücreti

Petek temizliğini çok ucuza yapan firmaların kullandığı koruyucu ilaç kalitesiz ve neredeyse bir sakız fiyatıyla aynıdır. Petek temizliği konusunda çevrenizde petek temizliği yaptıranlar varsa bu kişilerden bilgi almanız bilgi edinmeniz açısından faydalı olur.

EVDE PETEK TEMİZLEME NASIL YAPILIR?

Çoğu insan kalorifer tesisatının tahliye musluğunu açarak peteklerini temizlediğini sanmaktadır. Petek temizliğinde önemli olan petek kanalları ve dip kısımlarının tamamen temizlenmesidir. Tahliye musluğunu açarak yüzeysel bir petek temizliği yapmış olursunuz. Bu yüzden havalı petek temizleme makinesi ile yapılan işlem en doğrusudur. petek temizleme, petek temizleme izmir, petek temizliği, petek temizliği izmir,petek temizleme, petek temizleme izmir, petek temizliği, petek temizliği izmir,petek temizleme, petek temizleme izmir, petek temizliği, petek temizliği izmir,