Kombi Basıncı Sürekli Düşüyor

izmir petek temizliği

Kombi basıncı sürekli düşüyor

Kombilerin su basıncının düşmesi için bir çok nedeni olsa da en sık yaşanan durumlardan biri kalorifer tesisatının yerden geçen kalorifer tesisatının patlamasıdır. Yer altından yapılan kalorifer tesisatı bu sebeple çok önemlidir çünkü en ufak bir su kaçağında, bir sürü parke laminant veya fayans seramik kırılıp ev tadilata girecektir. Böyle durumlarda  su kaçağının nereden sızdığı bilinmediği için, yerini bulup tamir etmek bazen günler alabilir. Tabiki de  daire sahibi de bu durumdan hiç hoşnud olmayacak cebinden ise boşu  boşuna tomarla para harcamak zorunda kalacaktır. Kombi basıncı bazen içerisindeki genleşme tankının içindeki  havasının bitmesi sonucu veya genlleşme tankının içindeki mebranın delinmesi sonucu su tank içersinde aşağı yukarı hareket eder ve kombi basınçını gösterenibre ise bazen sıfıra düşer kombinin suyunu bitmiş gibi gösterir bazense su basıncını yüksek  gösterebilir.  Sürekli su eksilten kombi de ise kesinlikle kaçak vardır. Kombi suyu eksilmesi kesinleştikten sonra, arıza  kombi genleşme tankında ise kombide ki arızanın giderilmesi gerekmektedir. Bar düşmesi hala devam ediyorsa kesin olarak anlamaktayız kalorifer tesisatında kaçak vardır.  Kalorifer tesisatındaki su kaçakları su sızızntılarının giderilmesi için iki yöntem vardır, bunlardan biri elektronik cihazlar ve ktermal kamera ile su kaçağının yerini noktasal tespit edip kırarak yapmak ikini bir yöntem  ise Son yıllarda çıkan bir kimyasal sayesinde, bu problemi kafaya takmadan hallediyoruz. Hem de hiç bir yeri kırmadan, dökmeden. Kimyasal miktarı dairedeki tesisatın büyüklüğüne oranla hesaplanarak sisteme eklenir. Birkaç gün çalıştıktan sonra kaçakların hepsini kapatmış olur. İşte her şey bu kadar basit, sizin yapmanız gereken tek şey İzmir Tesisatı aramak olacak.

Kombilerdeki su basıncı sürekli düşüyorsa

kalorifer suyu eksiliyorsa
bu gibi şikayetinin çözümünü anlatacağız. Kombi doğalgaz ile ısınma ve sıcak su üreten elektronik bir su ısıtıcıdır. Sadece suyu ısıtmakla kalmıyo, bu suyu hem kalorifer tesisatı hemde peteklerde dolaştırarak ısınmamızı sağlıyor. Aynı zamanda tüplü ve elektrikli şofben gibi sıcak su imkanı da veriyor. Ancak şofbenler ısıttığı suyu depolarken, kombilerde depo yoktur, yani musluğu açtığımız anda sadece o an ısıtırlar. Özetle kombiler ani ısıtıcılardır diyebiliriz. Doğalgaz ile çalışan kombiler, içersinde eşanjör denilen parça sayesinde suyu anında ısıtır. Birkaç saniye içinde çok yüksek ısılara çıkan eşanjör, suyu ısıtabilmek için bu şekilde çalışır. Tabi bu denli yüksek ısıya dayanabilmesinin sırrı da içinde sürekli su olmasıdır. İçinde su olmadan bu kadar ısınırsa, anında yanar ve delinir. İşte bu yüzden kombi içinde sürekli 1.5 veya 2.0 bar su olmalıdır. Suyun sürekli bu kadar basınçta olması kalorifer, yani ısınmak içinde gereklidir. Sistemde su olmazsa, devir daim yapılamaz kısacası her iki durumda da su şarttır. Eğer tesisatta ya da kombinin herhangi bir bölümünde bir kaçak varsa, kombi su bittiğinde delinmemesi için kendini otomatik olarak kapatır. Bu soruna kış ayına denk geldiyseniz, başınız büyük dertte demektir. Genellikle de kombinin en yoğun çalıştığı zaman yani kışın bu tü r sorunlar oluşur.
kombi basıncı sürekli düşüyor
Kalorifer tesisatında  kaçak olduğu zaman bunu anlamamızın en kolay yolu kombilerdeki basınç göstergesidir. Kalorifer tesisatındaki su normal su tesisatlarındaki gibi fazla basınçlı olmadığı için kaçaklar fazla büyük olmaz. Alt komşumuzda su akıyor diye kolay kolay şikayete gelmez . Kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını  ilaçla kapatmak genelde mümkündür. Tabiki birde ilaçla kapatılamayacak kadar büyük olan kaçaklar vardır zamanında müdahale edilmediği ve önlem alınmadığı için borunun sıcak ve soğuk su değişimlerinden etkilenerek kaçak biraz daha büyümüştür. Bu tip kaçakları da termal kamerayla yerini tespit edip o bölgeyi noktasal olarak tespiti yapıp kırarak onarmaktır.

Kombi sürekli su alıyor ve kombi basıncı sürekli yükseliyorsa

Kalorifer ve kombi sistemindeki arızalardan biri de kombi su basıncının yükselmesi genelde bu gibi sorunlar ile  pek karşılaşılmaz bir durumdur. Kalorifer tesisatında su kaçağı olması nedeniyle, kombideki su basıncının düşmesi normal bir durumdur, zaten herkes buna alışıktır fakat kombideki su basıncının yükselmesi pek karşılaştığımız bir durum değildir. Bunun sebebi de genellikle ; Kombideki su doldurma vanası tam kapanmıyor olması veya tam olarak sıkılmamıştır bunu evinizdeki bozuk olan ve sürekli damlatan bir çeşme gibi düşünün bozuk olan vana damlaya damlaya sistemin içine sürekli su basar. Bu sebeple kombi su alır ve su basıncı yükselir. Kombi sürekli su alıyor ise nedeni işte tam olarak budur.

Kombi sürekli su eksiltiyor sa

Kombideki su eksilmesi çoğu zaman kombilerdeki su basıncının düştüğü  pek anlaşılmaz hele hele bir de zemin kat bir daire veya tek katlı müstakil bir ev ise bazı kendini akıllı zanneden tesisatçılar su kaçağının yerini bulmadıklaı zaman kalorifer tesisatına temiz su tesistı bağlayıp birde basınç düşürücü takıp basıncında 1,5 bara ayarladıklaırnda bu işi çözdüklerini zannderlar ve sürekli evin temeline su basarlar ev sahibinin haberi olmadan. Kalorifer sistemindeki su bittiği için kombi arızaya geçmiştir. Kombiler çok fazla su boşalmasına gerek kalmadan arızaya geçebilir. Örneğin 0.5 litre su kaybı kombinin kapanmasına yeter. Bu nedenle kombiyi kullanmazsınız. Çözümü ise artık çok basit, evinizin hiç bir yerini kırmadan kimyasallar ile kırıp dökmeden onarabiliyoruz bu kimyasallar sayesinde, nerede kaçak varsa hepsi kapanır. Siz de kombinin sürekli su eksiltmesinden kurtulursunuz.
Kombi sürekli su akıtıyor, damlatıyor
Kombinin altından damlayan sular olduğunu ve bunların her yeri ıslatmaması için altlarına küçük kaplar konulduğunu görürüz. Sorunu çözmek yerine böyle önlemler almak, kombiye de ilerde zarar verebilir. Kombide olabilecek akıntılar, bağlantılarından veya çürümüş bir kısımdan kaynaklanır. Bağlantıların değişmesi veya çürük bir kısım varsa, gerekirse kombinin değişmesi sağlıklı olacaktır. Bazen su akıntılarının sebebi kombiye doldurulan fazla su da olabilir. Kombiler yüksek basınçtan zarar görmemek için, gelen fazla suyu altındaki otomatik tahliye vanasından dışarı atar. Böyle bir fazla basınç durumu varsa, damlamaya sebep olabilir.
Kombi tesisatında su kaçağı nasıl anlaşılır?
Kombi tesisatındaki su kaçağı genellikle kombi üzerindeki basınc göstergesinin düşmesi ve kombinin arızaya geçmesi ile birlikte açığa çıkan bu su kaçakları, çoğu zaman herhangi bir yeri ıslatmaz. Şebeke tesisat suyundaki kaçaklar gibi sürekli basınçlı olmadıklarından, çok az bir kaçırmadan sonra kalorifer tesisatındaki su basıncı düşer ve kaçak kesilir. Bu nedenle herhangi bir yerden su çıkmaz ve sızıntı belirtisi olmaz. Kalorifer tesisatındaki kaçağı anlamanın tek yolu kombideki su basıncına bakmak olacaktır ve sürekli su basıncı düşüyor ise
Kalorifer tesisatında kaçak var demektir
Kombi basıncının sürekli düşmesiyle anlaşılan su kaçaklarını kolayca tespit etmek için kombi basınc göstergesini belirli aralıklarla kontrol etmek gerekmektedir. Kombi tesisatında kaçak olduğu kesin olduğu anlaşıldıktan sonra STS su kaçak tamir kimyasalı kullanarak kırmadan su kaçağının onarımı yapılabiliyoruz. Ancak unutmadan söylememiz gerekir ki kaçak tamir kimyasalı uygulanmadan evvel, kombi tesisat temizliği yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kombi ve tesisat içinde biriken tortular kimyasal uygulaması sırasında yapışma eğilimi gösterecektir. Kombi kaçak tamir sıvısı nasıl uygulanır derseniz, öncelikle kalorifer tesisatının temizliği yapılır. Ardından sisteme belirli oranlarda kaçak tamir sıvısı eklenir. Bu kimyasal kaçak olan noktadan kendini dışarı verirken kristalleşerek kaçak olan bölümü kapatmaktadır. Kombinin su basıncının düşmesi nasıl engellenir, sorusunun cevabını vermiş olduk. Siz de sık sık kombiye su eklemek zorunda kalıyorsanız, kombi ve tesisatınızda kaçak kontrolü yapın. İzmir Tesisat, kırmadan kalorifer kaçak tamiri yapan firma olarak size hizmet verebilen bir firmadır. kombi su eksiltiyor, kombi su basıncı düşüyor, kombi su basıncı neden düşer, kombi su basıncı neden yükselir, kimyasal ile kırmadan kalorifer kaçağı onarımı,kalorifer kaçak kimyasalı, su kaçak kimyasalı,kırmadan kalorifer kaçağı tamiri
kombi su kaçırıyor
izmir su kaçağı
su kaçağı tespiti
su tesisat kaçağı
petek temizliği
petek temizleme
izmir tesisat
tesisatçı izmir